Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №227 компенсуючого типу» Дніпровської міської ради

Наші досягнення

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Педагоги закладу не лише мають знання та сучасні професійні навички, а й узагальнюють напрацьований педагогічний досвід щодо оволодіння методикою роботи та сучасними інноваційними технологіями.

Узагальнений досвід роботи з розвитку емоційної сфери та корекції заїкання дітей – логопатів – це свідчення професіоналізму й результатів педагогічної діяльності.

Заїкання в більшості випадків зв’язано з розладом нервової системи, є одним з проявів неврозу. Тому, починаючи роботу з усунення заїкання, необхідно звернутися до невролога. Його поради та рекомендації є як би базою, основою, на якій повинна проводитись вся робота. Обов’язково треба пам’ятати, що усунення заїкання – справа складна та тривала, яка стосується нервової системи та психіки дитини, перебудови складних мовленевих навичок.

З метою корекції заїкання у дітей в посібнику подано практичний матеріал:

* конспекти занять;

* ігри;

* різноманітні вправи на розвиток дихання, голосу, ритміки;

* вправи на розвиток дрібної моторики рук.

Емоційна сфера сучасної дитини переповнена негативними реакціями, емоційними порушеннями, проблемами в спілкуванні.

Система роботи педагогічного колективу з розвитку емоційної сфери викладена в цьому посібнику, чітко визначені завдання:

·       підтримувати експресивні прояви;

·       спонукання дітей – логопатів до емоційного реагування;

·       підтримувати виразність зовнішніх емоційних проявів;

·       стимулювати індивідуальні самобутні емоційні реакції в процесі роботи;

·       розвивати почуття емпатії;

·       розширювати словник дітей емоційною лексикою;

·       вчити співвідносити характер емоційної поведінки з наслідками.

Якщо розвивати емоційну сферу дитини систематично в спільні діяльності дітей і вихователя, вчителя – логопеда, практичного психолога, при тісних взаєминах з батьками, то дитина буде самодостатньою та успішною.