Комунальний заклад освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №227 компенсуючого типу» Дніпровської міської ради

Сторінка для батьків

СТОРІНКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ПАМЯТКА ДЛЯ  БАТЬКІВ, дитина яких уперше піде до дитячого садка.

1.  Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.

2.  Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негатив­не ставлення до відвідування дитячого садка.

3.  Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.

4.  Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).

5.  Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.

6.  Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

7.  Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до ту­алету.

8.  Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

9.  Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.

10.  Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

11.  Пограйтесь удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

12.  Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.

13.  Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

14.  Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

15.  Повідомте медичну сестру про стан здоров'я вашого малюка.

16.  Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.

Для батьків, які вирішили виховувати дитину самостійно  організован консультпункт,де вони можуть отримати кваліфіковану консультацію педагогів та інших спеціалістів з питань навчання, виховання дітей удома.

Чи приймати дитину до дошкільного закладу без щеплень?

Питання щодо відвідування дошкільного закладу дітьми ,  батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько – консультативна комісія, як це передбачено пунктом 6 розділу 1 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричні ділянці до відвідування дошкільного закладу ( наказ МОЗ від 29.11.2002 №434)

Приймати рішення про можливість відвідування дитиною дошкільного закладу мають саме медичні установи.

І за наявності відповідних медичних довідок з висновками лікаря, в яких зазначено, що дитина може відвідувати ДНЗ, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину.

У свою чергу батькам, які використовують право відмовитися від щеплень, слід пам’ятати, що відмова від вакцинації є також певним ризиком для здоров’я дитини, адже профілактичні щеплення сприяють формуванню імунітету.

Перелік документів, необхідних для представлення дитини на Дніпропетровську обласну психолого-медико-педагогічну консультацію.

1.   Картка стану здоров'я і розвитку дитини.

2.    Витяг з протоколу діагностичного засідання ДОПМПК.

3.    Свідоцтво про народження дитини.

4.    Медична картка дитини.

5.    Малюнки, роботи дитини, тощо.